World of Ellemenion
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Bohové Abdurtu

Goto down 
AutorZpráva
Garrus Sar'Maerlen
Polobůh
Polobůh
avatar

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 14. 02. 10
Location : Praha

PříspěvekPředmět: Bohové Abdurtu   Sun Feb 14, 2010 12:02 pm

Bohové Abdurtu


Lero: nejvyšší bůh, bůh rovnováhy, stvořitel. Traduje sa, že predtým ako prišiel, Ellemenion bol iba prázdne nič. Kompletne ho vytvoril a potom stvoril aj zvyšok božej rodiny. Zobrazuje sa ako robustná postava s rukami držiacimi nad hlavou veľký kameň. Kameň, ktorý stvoril ako prvý, ale samozrejme, oltáre ho neobsahujú, vlastne sa prvý Kameň nenašiel nikdy.
VIERA: Náhodné bonusy, všeobecná viera.

Ária: bohyňa emócii. Za každého priateľa a aj nepriateľa ľudia ďakujú alebo "ďakujú" Árii. To ona rozhoduje o vzťahoch medzi bytosťami. Zobrazuje sa ako vysoká žena s neurčitým výrazom na tvári, jednu ruku podáva v priateľskom geste, druhú ma zovretú v päsť.
VIERA: U každého plusová reputácia a tzv. alarm. Pokiaľ stretnete nejakého nepriateľa, varuje vás pred ním.

Aumtus: boh tmy. Keď veľké slnko zapadne, prevezme svoju moc nad svetom Aumtus. Často ho nazývajú aj Aumtus zlonosič, pretože väčšina okradnutí a iných zločinov sa deje v noci. Bohužiaľ Aumtus má snahu pomáhať iba tým čo sú mu verný, nečudo že väčšina zločincov ho má za svojho patróna. Zobrazuje sa ako hrdo pôsobiaci muž s tmavým plášťom zvnútra ktorého sú hviezdy.
VIERA: Zlepšený zrak v tme ale zhoršený cez deň. Niekedy (ale iba cez noc) môže človeku pomôcť clonou tmy, takže ho ťažko uvidia.

Barin: boh staviteľ, tvorca. Barin je patrónom všetkých staviteľov a konštruktérov. Vraví sa, že ho Lero stvoril ako druhého a potom mu dal za úlohu pretvoriť Ellemenion, ktorý bol dovtedy len holý a rovný. Barin stvoril kopce, doliny a všetky ostatné útvary. Ďalej povesti píšu že o niekoľko stoviek rokov potom ukázal ľuďom ako sa stavajú domy a hrady. Tým položil základ dnešného staviteľstva. Zobrazuje sa ako malý okuliarnatý muž v hrsti držiaci hlinu a v druhej ruke zvintuý plán stavby legendárneho Gornosu (neporazietľný hrad, nikdy nebol postavený, plán sa stratil).
VIERA: Bonus na staviteľské zručnosti.

Enich: boh ničiteľ. Enich zničí všetko čo odporuje božskej spoločnosti, je ich pomyselným "ochrancom a katom" ktorí vzbudzuje strach. Zobrazený ako muž v bojovej pozícii s veľkou sekerou v ruke.
VIERA: Zvýšená sila a hlavne rešpekt.

Ennu: bohyňa mladosti a plodnosti. Ennu je patrónku detstva a mladosti. Ujíma sa všetkých detí a formuje ich, takže to čo z nich vyrastie má na svedomí ona. Zobrazuje sa ako malé dievča s prešibaným výrazom v tvári a veľmi nápadnými vrkočmi. Je jej zasvätený každý tretí rok.
VIERA: Automatická dôverčivosť u detí, zvýšená charizma.

Grimsdor: boh vetra. Vietor sa všeobecne uznáva ako najsilnejší živel, vietor vyvráti zem, rozčerí vodu, uzatvorí oheň do kruhu. Grimsdor sa preto teší veľkej úcte. Zobrazuje sa ako muž so zdvihnutými rukami a rozvitym plášťom a vlasami, akoby stál vo veľkom vetre.
VIERA: Zvýšená sila.

Harvara: bohyňa chaosu. Sestra Enicha, rozpútava chaos, ľudia zabúdajú a šalejú. Svoju schopnosť používa s radosťou a je veľmi zlomyselná. Ako patrónku si ju určujú hlavne budúci černokňažníci. Zobrazuje sa ako žena s ostrým nosom, povýšeným pohľadom a krutým úsmevom.
VIERA: Zvýšená energia.

Herbard: boh umenia. Poeti, speváci, spisovatelia, hudobníci a všetci im podobný ľudia ho majú za patróna. Herbard je boh umenia, zobrazuje sa ako poriadne zaokrúhlený mužík v jednej ruky držiaci knihu, v druhej lýru.
VIERA: Zvýšená charizma a reputácia.

Ledao: boh figliar, boh zábavy. Je synovcom Herbrada, azda najväčší uličník na svete. Nikdy nemal zmysel pre povinnosť, každému vyvádza rôzne neplechy a nikdy neobstojí na jednom mieste. Staré mamy vraveli: Si ako Ledao! Zobrazuje sa ako pubertiacky chalan s úškrnom od ucha k uchu stojaci na jednej nohe, druhú ma preloženú ako bocian.
VIERA: Zvýšená energia, znížená charizma

Lomis: boh svetla, boh ohňa. Lomis drží patronát nad svetom pokiaľ svieti Slnko. Každý k nemu vzhliada úctivo, veď keby sa nahneval, mohol by nastoliť navždy tmu alebo spiecť Ellemenion v neuhasiteľnom ohni. Zobrazuje sa ako muž držiaci v rukách obrovský svietnik.
VIERA: Zvýšená charizma.

Menvo: boh zeme, boh prírody. Každé zviera nájde pomoc v náručí Menva, ochrancu. Zároveň sa k nemu modlia ľudia hlavne v čase upravovania zeme na siatie. Zobrazuje sa s imelom okolo hlavy, na pleci s veveričkou v rukách držiaci hniezdo s malými vtáčatkami.
VIERA: Zvýšená charizma a odolnosť.

Mestin: bohyňa štastia. Pri veľkej skúške, pred bojom alebo inými činnosťami sa ľudia modlia k Mestin, vládkyňou šťastia. Zobrazuje sa ako žena s vlasmi až po zem a vo veľkom záchvate smiechu. Je veľmi ľahkovážna a tak nečudo že svoj dar dá niekomu prebytok, inému ani zamak.
VIERA: Náhodné bonusy, zvýšené šťastie.

Narok: boh hojnosti. Po siatí, zasadení a počas období rastu smerujú modlitby k Narokovi. Je len a len na ňom, aká bude početná úroda. Dvojča Herbarda, zobrazuje zobrazuje sa ako on, ibaže s hruškou v ruke. VIERA: Zvýšená odolnosť.

Narzhgorr: boh smrti. Ako jeden z mála sa nezobrazuje v ľudskej podobe. Jeho znakom je havran. Zobrazuje sa ako obrovská (až tri metre) postava v rúchu bez rúk a výhľadu na tvár bráni kapucňa spod ktorej vyčnieva dlhý ostrý zobák.
VIERA: Znížená charizma, zvýšený rešpekt. Zvýšená sila.

Neb
: bohyňa múdrosti. Neb je patrónkou všetkých usilovných ľudí, čo sa chcú vzdelávať a učiť nové veci. Zobrazuje sa ako krehko vyzerajúca žena nižšieho vzrastu, oblečená do orientálnych šiat, v ruke držiac knihu, na ktorej sedí včela ako symbol usilovnosti.
VIERA: Zvýšená inteligencia, znížená odolnosť.

Somér: boh odpočinku. Tretie dvojča Herbarda, teda sa zobrazuje navlas rovnako, akurát že so zavretými očami.
VIERA: Zvýšená energia, znížená sila.

Yvaj: boh práce. Je absolútnym opakom Soméra. Zobrazuje sa ako chudý muž v roľníckom oblečení, držiaci v ruke zlatú lopatu.
VIERA: Zvýšená odolnosť, znížená energia.

Zzamara: bohyňa pomsty. Bola vďaka svojmu večne odporujúcemu správania vyhnaná ostatnými bohmi na Ellemenion, po ktorom aj údajne chodí. Nezobrazuje sa a ani sa k nej oficiálne nemodlí.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://ellemenion.forumczech.com
 
Bohové Abdurtu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: FAQ :: Bohové-
Přejdi na: